Użycie druku na płótnie

8 sty    Bez kategorii

 Otóż, sporo lat wykonywanie nadruków na tkaninach było mocno ograniczone do jednej technologii tj. sitodruku. Mimo że sitodruk w dalszym ciągu jest używany czy umożliwia on uzyskiwać rzeczywiście wysokiej jakości nadruki, to jednak ta metoda właściwie sprawdza się przy wysokich nakładach. Powiedzieć można, że jest to związane ze dość wysokimi wydatkami uruchomienia produkcji. Rozwiązanie owego problemu pojawiło się wraz z wynalezieniem techniki cyfrowego druku na tkaninach. 

 Jak realizuje się druki na tkaninie przy  użyciu technologii cyfrowych? Otóż, jedną z postaci takiego druku jest druk DTG, zaliczany do technik druku bezpośredniego. Bowiem w projekcie graficznym tworzy się projekt nadruku. W specjalnej drukarce, a najlepiej ploterze, umieszczona zostaje rozłożona na płasko koszulka. Urządzenie drukujące posiada ruchomą głowicę. Zasada działania przypomina nieco standardowe drukarki atramentowe, z tą różnicą że wykorzystywane są całkowicie inny typ tuszów, które wnikają we włókna tworzywa czy zachowują niezwykle dużą odporność na pranie i ścieranie. Z tego powodu druk cyfrowy na bawełnie funkcjonuje niezwykle odporny przez sporo miesięcy, zaś sama koszulka być może radować nas w przyszłości dłużej.

Profesjonalny druk flag: http://textileprint.pl 

Nowoczesne technologie drukarskie poszły jak wiadomo o krok dalej oraz prawdopodobne stało się drukowanie na dużych rozmiarach materiałów. Druk na płótnie działa tego świetnym przykładem. Powstaje on przy użyciu wielkich ploterów. Przykładem zastosowania takiego druku jest  druk na bannerach reklamowych, żaglach albo siatkach zabezpieczających rusztowania, w czasie wykonywania prac budowlanych czy remontowych. Nośniki owe zagwarantują wyjątkowo wielką powierzchnię reklamową, dzięki czemu są widoczne z wielkich odległości, z kolei umieszczone na nich nadruki swoimi rozmiarami doskonale przyciągają uwagę czy wzrok postronnych obserwatorów. Oczywiście druki na materiale o dużych rozmiarach istnieją już znacznie trudniejsze do zrobienia oraz wymagają tego, aby drukarnia dysponowała zarówno nowoczesną technologią, niczym również miała wystarczającą powierzchnię magazynową do przechowywania gotowych wydruków, jak również czystych rulonów z materiałem przeznaczonym ledwie co pod zadruk. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.